FT-991A a WSJT-X

V nedávné době mne Jarda OK1DAU přiměl k tomu, abych oprášil své dávné zkušenosti s digitálními druhy provozu a abych reálně zprovoznil spolupráci staničního deníku Log4OM a programu WSJT-X tak, aby se navázaná QSO v tomto programu přenášela do zmíněného staničního deníku v reálném čase automaticky a aby nebylo nutné tato spojení importovat přes ADIF soubor.

Nejprve jsem rozchodil a nastavil FT-991A pro digitální režimy, potom nainstaloval poslední verzi WSJT-X a následně se věnoval spolupráci obou programů. Že se vše podařilo a funguje jak má, o tom svědčí i navázaných více než 500 QSO na různých KV pásmech během několika dní. Bylo však nutné “vychytat pár much“, o nichž se obvykle na webech nikde nepíše. Výsledkem je návod, který je k dispozici na těchto stránkách.

Na závěr ještě malá poznámka – podobné je to i v případě spolupráce transceiveru FT-710 s programy WSJT-X nebo WSJT-X Improved. Výhodou je, že tento transceiver je již pro digitální druhy provozu, především FT8, připraven.