V poslední době jsem si koupil pro příležitostné přechodné vysílání nový FM transceiver FT-4XE pro pásma 144 a 432 MHz. Zcela splňuje má očekávání i přes trochu komplikovanější návod k obsluze, který se soustřeďuje jen na popis základních obrazovek transceiveru. Jeho popis je uveden na stránce s transceivery a doplnil jsem ho i několika poznámkami pro jeho snadnější uvedení do provozu. Pokud by někdo chtěl tento transceiver také koupit, doporučuji přikoupit ještě programovací kabel, což je malá investice, ale moc pomůže při nastavování.